امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398 برابر با 17 جولای 2019

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 50

یاددشت دانشجویی - خانم مرزوقی

یکشنبه, 01 اسفند 1395 14:34 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

دولت بی تدبیر و نا امید!!!

 

 

 

دولت بی تدبیر و نا امید!

 

در میان اعتراضات و تجمع مردم خوزستان برای شرایط نابسامان استان، درعین ناباوری طرحی دو فوریتی ارائه شد اما نه برای وضع نامناسب و شرایط بحرانی آن استان نفت خیزکشور! بلکه طرحی تحت عنوان حبس ۶ماه الی ۲سال برای کسانی که در یک مراسم سخنرانی رسمی و یا غیر رسمی سوالی مطرح می کنند و توجه عموم را به خود جلب خواهند کرد...این طرح در شرایطی مطرح شد که مجلس دولت به اصطلاح تدبیر و امید هیچ واکنشی نسبت به بی توجهی مسئولان استانی و کشوری از جمله استاندار خوزستان، فرماندار هر شهرستان، وزیر نیرو و مهم تر از آن خانم ابتکار از خود نشان نداد و در سکوتی کامل به سر برد.

 

حال مسئله ی اصلی اینجاست که مگر طرح ولایحه ی دوفوریتی در مواقعی مطرح نمی شود که تصویب آن از لحاظ امکان وقوع خسارت وفوت فرصت جهات مشابه مستلزم سرعت فوق العاده می باشد؟ و سوال اصلی، مگر این موضوع تا چه حدحائز اهمیت است که مجلس آن را دوفوریتی اعلام کرد؟ چرا باید این طرح قبل از شروع فضای انتخاباتی در مجلس ارائه شود؟ مگر مردم غیر از پرسش از حق و حقوق ضایع شده و بر باد رفته (از مسئولینی که دلخوش به وعده های انتخاباتی شان بودند از جمله وعده معروف ۱۰۰روزه و کلید معروف....که بعد از انتخاب شان دست مردم را رسما در پوست گردو گذاشتند) چه سخن دیگری دارند که بایدمحکوم به حبس شوند؟

 

چرا باید دولت حتی از مطرح کردن سوال هم ازسوی مردم ترس و ابا داشته باشد و برای فرار از جواب نداشته شان دهان مردم را ببندد؟!

 

اختلاس میلیاردی صندوق فرهنگیان،مسئله ی فیش های نجومی آقایان مسئول، اوضاع مبهم جناب آشتیانی وزیر اموزش وپرورش،بی توجهی نسبت به استان های مرزی ازجمله خوزستان و سیستان و بلوچستان و بی کفایتی خانم ابتکار در حل معضل جوی خوزستان تمام این مسائل و ده ها مسئله ی دیگر آنقدر بی اهمیت و پیش پا افتاده بودند بجای بررسی و پاسخ به مردم این طرح ولایحه مطرح شد؟

 

 

در یک کلام و خلاصه ی تمام اتفاقات و این ماجراها این است که دولت نه حقی را که خود برای مردم قائل است را به آن ها می دهد و نه می گذارد مردم حق شان را از مسئولین ذیربط بخواهند....دولتی که خود مردم آن را به روی کار آورده اند حالا فرصت سخن گفتن با آن ها را هم ازشان گرفته است.

دولت بی تدبیر و نا امید در واپسین ماه های عمر خود هم حتی راضی نیست به درد ملت التیام بخشد و دست از جناح بازی ها ومنافع خاص خود بردارد.

والسلام.

 

سرکار خانم مرزوقی. دانشجوی فلسفه . دانشکده الهیات

...‌...........

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

@anjchamran

????دانشجویان عزیز میتوانند #یادداشت_دانشجویی خود را برای درج در کانال #صدای_دانشجو

یا #پیج_اینستاگرام انجمن اسلامی دانشجویان

به مدیر کانال به آدرس @anjomaniha83 ارسال نمایند.

با تشکر

 

2684 بازدید

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی