امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398 برابر با 17 جولای 2019

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 50

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز:

جمعه, 29 اسفند 1421 16:35 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

انجمن اسلامی را دستاویزی برای پیشروی به سوی آرمان های والای انقلاب اسلامی بدانید

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز در جمع دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت:انجمن اسلامی را دستاویزی برای پیشروی به سوی آرمان های والای انقلاب اسلامی بدانید.

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجو از اهواز،حجت الاسلامسید محسن شفیعی، رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، در دیدار اعضای شورای جدید انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز بیان داشت: انجمن اسلامی دانشجویان برای پاسخ به یک نیاز تشکیل شد، لذا در طول فعالیت و حیات انجمن این درد، دغدغه و سوز باید همواره مورد توجه قرار گیرد و نباید از آن فاصله گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه استحاله یعنی روزی تبدیل به مجموعه ای شویم که در دستورالعمل از استکبارستیزی بگوییم؛ اما در عمل حامی استکبار باشیم، گفت: تشکل های مذهبی دائما باید دغدغه های اولیه را بازخوانی کنند؛ اعتلای انقلاب اسلامی و احیای آرمان ها و شعائر اسلامی پیمانی بود که ما با امام بستیم و باید در این مسیر حرکت کنیم.

حجت الاسلامشفیعی با اشاره به آیه 4 سوره ابراهیم «وما أرسلنامنرسول إلا بلسانقومه»، افزود: در اجرای اهداف و آرمان ها توفیق نهایی حاصل نخواهد شد مگر با شناخت و شناسایی محیط پیرامونی؛ لازم است محیط دانشگاه را بشناسید و به ضرورت های روز دانشگاه آگاه باشید و بدانید اولویت اول امروز دانشگاه چیست. ضرورت امروز دانشگاه در حوزه فرهنگی، آموزشی و یا سیاسی چیست و کدام است؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، با بیان اینکه جامعه ای که وقتی اصول بر زمین اند به فروع بپردازد، راه به جایی نخواهد برد، افزود: 37 سال است نظام سلطه تلاش می کند ما را مشغول به مسائل فرعی و حاشیه ای کند این در حالی است که امام خمینی(ره) فرمودند ایران دژ تسخیر ناپذیر حمایت از جریان های آزادی خواه است. و با این سخن امام معلوم می شود ما چه مقصد مهم و راه پر فراز و نشیبی پیش رو داریم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به بیان توصیه هایی برای پیشبرد بهتر کارها در تشکل ها پرداخت و گفت: توجه داشته باشید که به هیچ وجه با مجموعه های ارزشی به اصطکاک کشیده نشوید. در ارتباط با سایر تشکل ها از قبیل کانون های مذهبی، بسیج و... به سمت هم افزایی گام بردارید و مراقب باشید فعالیت ها به شکلی نباشد که یکدیگر را خنثی کنید. در رویکردهای سیاسی با پختگی و مشورت عمل کنید و دقت کنید اولویت در تحلیل هایتان جابجا نشود. برای شما تشخیص مصلحت دشوار نیست لکن ساده هم نیست بنابراین یک شورای مشورتی فعال داشته باشید.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی در ادامه ی سخن خود با ذکر این حدیث که «من نصب نفسه للنّاس امامافلیبدأ بتعلیمنفسهقبل تعلیم غیره» هرکه می خواهد خود را امام امتی قرار دهد قبل از تادیب دیگران باید خود را ادب کند، گفت: شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه باید در جنبه های معنوی و عبادی پیشتاز باشد. و آنچه بسیار مورد تاکید است درس خواندن و توجه داشتن به اینکه وظیفه اول حرکت در مسیر علمی است، شما باید با عمل توصیه به مرام و اعتقادتان کنید؛ زمانی که انسان آراسته به علم و اخلاق باشد عنصری تاثیرگزار خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: جمله ی زیبا و تاریخی شهید بهشتی راهنمای شما باشد که فرمود«تشکل معبد است نه معبود». بنابراین شما در همه حال باید برای رضای خدا با اخلاص حرکت کنید و انجمن اسلامی را راه و دستاویزی برای پیشروی به سوی آرمان های والای انقلاب اسلامی بدانید.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست، علی قائدرحمت دبیر جدید این تشکل ضمن معرفی اعضای شورای انجمن در دوره جدید بر پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی و تبعیت از مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: این صراط نورانی را با ایمان و تلاش ادامه خواهیم داد.

3697 بازدید آخرین بار تغییر یافته جمعه, 08 مرداد 1395 18:40

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی