امروز: یکشنبه 28 مرداد 1397 برابر با 19 آگوست 2018

بحران و ایجاد وضعیت قرمز در دانشگاه شهید چمران اهواز ویژگی

دوشنبه, 20 مهر 1394 00:52 نوشته شده توسط  کیانوش کاوی نژاد
رای دادن به این مورد
(0 رای)

افشاگری دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز!!؟؟

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: ایجاد فضای آشفته از سوی مسئولین بی تدبیر، سوء مدیریت، بی برنامگی و برخوردهای تند، باعث ایجاد فضایی بسته و خفقان، و موجب امنیتی شدن فضای دانشگاه شهید چمران اهواز شده است

میلاد خدری در گفتگو با خبرنگار “موج چهارم” از اهواز، با اشاره به وضعیت بحرانی موجود در دانشگاه شهید چمران اهواز، تاکید کرد: شخص وزیر علوم (دکتر فرهادی)، مسئول این نابسامانی ها در دانشگاه شهید چمران اهواز است.

خدری عنوان کرد: دانشگاهی که به عنوان یکی از مراکز مهم و تاثیر گذار در رشد علمی کشور محسوب می شود، ۱۹ ماه است که در بلاتکلیفی به سر می برد!؟

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان تصریح کرد: ۳۰ هزار دانشجو، استاد و کارمند این دانشگاه، ماه هاست که در انتظار انتخاب رییس جدید دانشگاه از سوی مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم می باشند!

وی افزود: این قصور و کوتاهی از سوی وزارت علوم، آشفتگی و عدم ارائه پاسخ درست و مستدل از سوی مسئولان دانشگاهی را در این چند ماه به همراه داشته است.

خدری اظهار داشت: هر چند که صعه صدر دکتر رعایایی سرپرست دانشگاه، مثال زدنی است و قابل تقدیر، ولی این دلیل نمیشود تا از برخوردهای نامناسب منتسبین به ایشان، چشم پوشی کنیم!؟

دبیر انجمن اسلامی، با اشاره به بخشی از نابسامانی های موجود در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: عدم برگزاری ۵ ماهه ی شورای فرهنگی دانشگاه، عدم برگزاری ۴ ماهه ی جلسه کمیته ناظر بر نشریات و بی جواب ماندن ۳ ماهه ی استعفای معاون فرهنگی (دکتر نشان)، چنان فضای دانشگاه را آشفته کرده است که منتسبین سرپرست دانشگاه، برخوردهای دور از اخلاقی را با دانشجویان داشته اند، به طوری که در این رابطه می توان به برخورد فیزیکی معاون فرهنگی با دانشجوی فعال فرهنگی تا تندخویی های معاون دانشجویی در برخورد با تشکل ها اشاره کرد.

وی تاکید کرد: این برخوردهای پایان ناپذیر تا آنجا پیش رفت که پس از افشاگری نشریه دانشجو در خصوص هزینه های میلیاردی در جشنواره ی علمی این دانشگاه، که از سوی معاونت فرهنگی صورت پذیرفت، تهدید دانشجویان به اعمال برخورد، محکومیت و قطع سهمیه ؛ در دستور کار قرار گرفت.

خدری بیان کرد: محکومیت یک ساله انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز از انتشار هرگونه نشریه، یا ممنوع القلم شدن بنده و دو تن از نیروهای فعال نشریه (یونس محمدی و کیانوش کاوی نژاد) و همچنین توقیف دو نشریه”تلنگر” و “یه خط در میون” بدلیل اغراض سیاسی، از اعمال برخوردهایی بود که از سوی مسئولین این دانشگاه صورت پذیرفته است.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: ایجاد فضای آشفته از سوی مسئولین بی تدبیر، سوء مدیریت، بی برنامگی و برخوردهای تند، باعث ایجاد فضایی بسته و خفقان، و موجب امنیتی شدن فضای دانشگاه شهید چمران اهواز شده است.

میلاد خدری در پایان اظهار امیدواری کرد که ان شاءالله وزیر محترم علوم، هر چه سریعتر، ۳۰ هزار عنصر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز را از بلاتکلیفی طولانی نجات دهد.

922 بازدید آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 13:31

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی