امروز: پنج شنبه 05 ارديبهشت 1398 برابر با 25 آوریل 2019

در پی توقیف نشریات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز : ویژگی

جمعه, 26 تیر 1394 10:37 نوشته شده توسط  کیانوش کاوی نژاد
رای دادن به این مورد
(0 رای)

میلاد خدری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان شهید چمران اهواز:

جناح مدیریتی حاکم قصد قلع و قمع کردن این نشریات را دارند / هجمه به دانشجویان حزب اللهی شدت گرفت /

جوکار: اشخاص حقیقی، تا پایان مقطع تحصیلی حق انتشار و شرکت در انتشار هیچ نشریه ای را نخواهند داشت

در پی توقیف نشریات انجمن اسلانی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، از سوی این انجمن جوابیه ای صادر گردید.

به گزارش موج چهارم، در پی توقیف نشریات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز از سوی کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی، جوابیه ای از سوی این انجمن صادر گردید.

میلاد خدری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، در این رابطه عنوان کرد: فعالین فتنه ۸۸، فضای علمی دانشگاه ها را از محیط علمی به حیات خلوت اصلاح طلبان تبدیل نموده اند، که این موضوع، باعث کاهش شدید رشد تولید علم در کشور شده است.

خدری تاکید کرد: اصلاح طلبان درصدد بودند که جریان فتنه خاموش نشود، به همین دلیل نیاز به بدنه دانشجویی و اساتید داشتند، که با تزریق دانشجوهای سابقه دار و اساتیدی با فساد اخلاقی و سیاسی قصد به وجودآوری بدنه دانشگاهی شدند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان تصریح کرد: این افراد، برای اعمال نفوذ در بدنه دانشجویی با سدّی به نام تشکل های انقلابی مواجه بودند و با هر ترفندی قصد برداشتن این تشکل ها از سر راه خود را داشتند یا حداقل زهر چشمی از این تشکل ها بگیرند، از این رو ؛ از تهدید به قطعی بودجه تا توبیخ های مکرر به دلایل واهی، از حمله فیزیکی معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز به دانشجوی فعال فرهنگی-سیاسی تا گرفتن اتاق با تهدید و تحکم، مضایقه نکردند وحالا نوبت به نشریات دانشجویی رسیده و ظاهراً، جناح مدیریتی حاکم قصد قلع و قمع کردن این نشریات را دارند، نشریاتی که صدای دانشجویان یک دانشگاه است.

وی گفت: البته این نشریات اگر به مجیز گویی مسئولین بپردازند یا حداقل بی تفاوتی نسبت به کارهای اشتباه مسئولین داشته باشند، اوضاع مرتب است ولی خدای ناکرده اگر فکر افشای کم کاری ها،اسراف، بی قانونی و اشتباهات مسئولین به سرشان بزند، با برخورد جدی و محکم مسئولین مواجه خواهند شد و از هر راهی بتوانند به این دانشجویان فشار می آورند ؛ از قطع سهمیه تا توبیخ های بلند مدت و تذکر و تعهد.

خدری در پایان اظهار داشت: در این اواخر، کمیته ناظر بر نشریات طی احکامی عجیب و غریب، نشریات و مسئولین تشکل انقلابی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز را توقیف توبیخ کرده اند و جالب اینجاست که در این احکام استناد به ماده هایی از قانون نشریات شده که هیچ گونه ارتباطی با موضوع مطروحه ندارد.

نامه توقیف نشریات از سوی کمیته نظارت بر نشریات دانشگاه شهید چمران اهواز :

متن نامه توقیف نشریات از سوی کمیته نظارت بر نشریات دانشگاه شهید چمران اهواز:

جناب آقای میلاد خدری

مسئول محترم انجمن اسلامی دانشجویان

با سلام و احترام

به آگاهی می رساند موارد تخلف انجمن اسلامی دانشجویان در تکرار انتشار نشریه های بدون مجوز، در جلسه ی کمیته ناظر بر نشریات مورخ ۹۴/۳/۲۶طرح و بررسی شد که با توجه به رعایت نکردن حکم ارفاقی مصوب جلسه ۹۳/۹/۱۹ کمیته ناظر (ابلاغ شده به تاریخ ۹۳/۱۰/۱) (به اشتباه در نامه ۹۴ آورده شده است.)از سوی انجمن اسلامی دانشجویان و نیز تخلفات تازه ی این تشکل، عین رأی کمیته ی ناظر بر نشریات مصوب جلسه ۲۶/۳/۹۴ به شرح زیر ابلاغ می شود:

توقیف نشریه ی تلنگر طبق ماده ی ۳۸ آیین نامه ی نشریات

توقیف نشریه ی یه خط در میون طبق ماده ی ۳۸ آیین نامه ی نشریات

برابر ماده ۳۸ آیین نامه ی نشریات دانشگاهی، به خاطر تکرار تخلفات، شخص حقوقی (انجمن اسلامی دانشجویان) تا ۳ سال و اشخاص حقیقی (مدیر مسئول و سردبیر) تا پایان مقطع تحصیلی حق انتشار و شرکت در انتشار هیچ نشریه ای را نخواهند داشت. اما کمیته ی ناظر با ارفاق دوباره و البته رعایت قانون، ۳ سال را به یک سال تخفیف داد و بنابراین: صاحب امتیاز (انجمن اسلامی دانشجویان)، مدیر مسئول (میلاد خدری) و سردبیر (یونس محمدی، کیانوش کاوی نژاد) طبق ماده ی ۳۸ آیین نامه ی نشریات، به مدت یک سال حق انتشار و شرکت در هیچ نشریه ای را نخواهند داشت.

ومن ا التوفیق

منوچهر جوکار

دبیر کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه

متن جوابیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز:

جناب آقای دکتر جوکار

دبیر محترم کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه

با سلام و احترام و عرض قبولی طاعات و عبادات

قبل از هرچیز لازم می دانم تا به اطلاع جنابعالی و کمیته ناظر بر نشریات برسانم که نشریه صدای دانشجو قوی ترین نشریه دانشجویی استان خوزستان می باشد و با ۸ سال سابقه و ۶۹ شماره با دوام ترین نشریه دانشجویی تاریخ دانشگاهی استان خوزستان میباشد.

و لذا همیشه با مشکلاتی از قبیل شکایت و جوابیه هایی از سوی بسیاری از مسئولین و بعضا دانشجویان مواجه بوده است.

پیرو نامه کمیته ناظر بر نشریات به شماره ۹۴/۳/۰۷/۲۴۷۵۲ در تاریخ ۹۴/۰۴/۰۶ با موضوع تخلف انجمن اسلامی دانشجویان در قسمت انتشار نشریات نکاتی را در چند بند لازم دیدم تا به عرض تان برسانم.

بند ۱٫ حکم به اصطلاح ارفاقی در تاریخ ۹۳/۱۰/۰۱ مربوط به نشریه “ذره بین” و “صدای دانشجو” بوده و ارتباطی به نشریات “تلنگر” و “یه خط درمیون” توبیخی ندارد.

بند ۲٫ استناد به ماده ۳۸ آیین نامه ی نشریات، نشان از بی اطلاعی دفتر نشریات دارد، چرا که این ماده ناظر بر نشریاتی است که مجوز انتشار ندارند در صورتی که نشریات صدای دانشجو، تلنگر و یه خط درمیون هر سه مجوز رسمی و قانونی خود را از کمیته ناظر بر نشریات اخذ نموده اند و تنها درخواست تغییر مدیر مسئول و سردبیر بوده که در تاریخ ۲۰/۱۲/۹۳ تقدیم دفتر نشرات شده و طبق ماده ۲۶ آیین نامه نشریات کمیته ناظر موظف است ظرف یک ماه موافقت یا عدم موافقت خود را به صورت مکتوب به صاحب امتیاز اعلام نماید که متاسفانه این قضیه بعد از گذشت ۴ ماه از درخواست انتقال هنوز ابلاغی نسبت به موافقت یا عدم موافقت به انجمن اسلامی دانشجویان نرسیده است.

بند ۳٫اگر بنا به تخلف در نشریات و با اطلاع از این موضوع بود قطعا درج نام و مشخصات و در شناسنامه نشریه اعمال نمی شد.

بند ۴٫با توجه به اینکه نشریات مطرح شده (تلنگر و یه خط درمیون) چندین شماره از آنها چاپ شده بود. بدون دریافت حتی یک تذکر کتبی در طی چاپ های گذشته مواجه نشده بودند.

بند ۵٫ در تاریخ مهرماه ۱۳۹۲ مدارک تحت عنوان مجوز و مدارم شخصی یک نشریه دانشجویی به نام و مدیر مسئولی محمود بویری و سردبیری آقای درویشوند تحویل کانون نشریات داده شده بود.(پیرو نامه قبلی کمیته ناظر)

بند ۶٫ مگرنه اینکه قانون برای همه یکسان است؟ با توجه به چاپ نشریه ای توسط معاونت دانشجویی در هفته خوابگاه ها در سال جاری و بدون ذکر نام و شناسنامه در آن قطعا یک تخلف انکارناپذیر بود.

بند ۷٫ جای سوال است که معاونت فرهنگی دانشگاه که در جشواره های فیلم دفاع قدس، جشواره های علمی اقدام به انتشار چندین شماره نشریه کرده بود، مجوز انتشار از کمیته ناظر بر نشریات گرفته اند؟ که اگر گرفته اند خواهشا هرچه زودتر مدارک آن را و در صورت نداشتن مجوز ( که طبق اخبار واصله اینطور بوده) چرا معاون محترم فرهنگی از ۳ سال شرکت در هرگونه نشریه ای توبیخ نشده اند.

بند ۸٫ متاسفانه زمزمه هایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه این تصمیمات سیاسی بوده و موضوع مجوز تنها بهانه ای بیش نیست که با نگاه به این ۳ نشریه متاسفانه این شایعات تا حدودی جامه عمل به خود پوشانده اند چرا که هر ۳ نشریه مطلب انتقادی و روشنگرانه نسبت به فضای دانشگاه داشته.

صدای دانشجو: افشای هزینه ۲میلیاردی جشواره فیلم علمی (طبق گفته معاون فرهنگی) یه خط درمیون: افشای روابط نامشروع اعضاء دفتر تحکیم وحدت سابق در سال ۱۳۸۳ تلنگر: انتقاد به سکوت سرپرست دانشگاه نسبت به دخالت های بیجای برخی مدیران.

بند .۹ با توجه به اذعان مسئولین مربوطه در واحد کانون نشریات مبنی بر نگاه حداکثری نسبت به نشریات دانشجویی این انتظار می رود که یک بازنگری اساسی در روند اعمال و اجرای حکم اتخاذ کنند.

لذا از شما و اعضای کمیته ناظر بر نشریات میخواهم تا با حضور اینجانب در اولین جلسه کمیته ناظر بر نشریات موافقت نموده تا با بیان یک سری توضیحات بیشتر که ارائه آن در چند سطر جا نمی شود، کمیته ناظر بر نشریات را با ریز اوضاع نشریات انجمن اسلامی دانشجویان آشنا نمایم.

با تشکر میلاد خدری

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

2099 بازدید آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 13:37

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی