امروز: یکشنبه 28 مرداد 1397 برابر با 19 آگوست 2018

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47

آزادی در دانشگاه از دو نگاه ویژگی

جمعه, 22 آبان 1394 06:25 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

حضرت امام خمینی (ره) مرجع فکری وشاخصی برای دانشجویان وتشکل های دانشجویی بوده است ، چرا که هر جایی انحراف و خطایی صورت می گرفت ایشان راه صحیح را مشخص و بهترین شاخص ها را انتخاب می کردند .

و تشکل های دانشجویی کلام رهبری را فصل الخطاب خود قرار داده و و برای پیدا کردن مسیر درست حق به سمت امام (ره) می چرخیدند و مواضع امام را علیه استکبار و فتنه گران و استعمارگران می خواندند. و بیانات امام را قطب نمای راه خود قرار دادند " که این قطب نما همان بصیرت است ، بصیرت وقتی بود غبار آلودگی فتنه نمی تواند آنها را گمراه کند . شما در جبهه ی جنگ اگر راه و نقشه خوانی بلد نباشید و قطب نما در اختیار نداشته باشید ، یک وقت می بینید در محاصره ی دشمن قرار گرفته اید ، راه را عوض آمده اید ، دشمن بر شما مسلط می شود . "
وقایعی از اتفاقات دانشجویی و فتنه هایی که از اوایل انقلاب تا به الان پیش آمده تشخیص حق وباطل را در دانشگاه را سخت کرده است و نخبه ها ودانشجویان دانشگاه را تحت تاثیر خود قرار داده است . در پشت این وقایع و حوادث عده ای انحصارطلب و خود رای بودند که سعی داشتند این محیط علمی را از رسالت اصلی خود یعنی تولید علم بازدارند و دانشگاه را را به یک باشگاه سیاسی تبدیل بکنند . و سران این فتنه اقدامات قانون شکنانه ی خود را با استفاده از نام امام خمینی (ره) لاپوشانی می کردند و ضعف های خود را با استفاده از نام ایشان کتمان می کردند تا از نظر توده ی مردم شناخته نشوند. اما راه شناخت حق از باطل چیست و این شاخص چیست ؟ بهترین شاخص را می بایست در بیانات و حرف های امام جستجو کرد چرا که ایشان بودند معیار های اسلامی بودن دانشگاه را بیان کرده اند .امام خمینی (ره) معنای اسلامی شدن دانشگاه را در این معنا می کرد که خودش را از غرب جدا کند و خودش را از وابستگی به شرق جدا کند تا یک مملکت مستقل ، یک دانشگاه مستقل ، یک فرهنگ مستقل داشته باشیم . در سال های 78 و 88 اتفاقات و قضایایی در دانشگاه رخ داد که دست ایادی استکبا و غرب را در آن نشان می داد که به صورت تفصیلی به آن اشاره می کنم :

اپیزود اول : تیرماه 78 حادثه ای که با مرکزیت دانشگاه و بهره گیری از دانشجویان در دستور کار فتنه گران قرار گرفت که سعی داشتند قداست دانشگاه را به شکلی بر هیاهو و با آشوب به چالش بکشانند که این اعتراضات در توقیف روزنامه ی سلام که متعلق به موسوی خوئینی ها (چهره ی خاکستری اصلاحات) بود شروع شد که در بعضی از دانشگاه ها تجمعاتی صورت گرفت که با شدت گرفتن این درگیری ها با درایت رهبری با سخنرانی خود در 22 تیر این ماجرا خاتمه پیدا کرد و نقشه ی شوم فتنه گران نقش برآب شد.

اپیزود دوم : در فتنه سال 88 بود که عده ای سعی بر این داشتند که دانشگاه را خط مقدم دشمن در مقابل نظام جلوه دهند و دانشگاه را به جای تولید علم به یکی از مراکز اصلی تولید فتنه تبدیل کنند و از دانشجویان به عنوان ابزاری برای اعتراضات دانشجویی استفاده شود که این نفشه نیز کارگر نشد

این دو حادثه نشان دهنده ی این می باشد که کسانی فلسفه سیاسی خود را از لیبرالیسم ، کمونیسم و سوسیالیسم گرفته دچار گیجی و کشمکش اند و آنها از آزادی برای به آشوب کشیدن جامعه دانشگاه و خواهان آزادی بی بند و قیدی و لا ابالی گری در دانشگاه هستند وقتی به بیانات امام (ره) می رسیم می بینیم که روی کلمه ی آزادی حساسیت نشان داده است ؛ بلکه در سخنرانی های خود به کرات فرمودند که "همه ی افراد در بیان مطالب خود آزادند ، حتی مارکسیست ها حرفی را خواستند اعلام کنند چرا که اسلام به همه ی این ها پاسخ داده است اما این به معنای آزادی لیبرالی و مارکسیستی نیست که آزادی را به معنای هرج و مرج معنا کنند آزادی بی بند وباری نیست بلکه آزادی که در جهت منافع ملت و اسلام باشد و اسلام به آزادی اهمیت داده و حق آزادی را از هیچ کس صلب نمی کند "

1301 بازدید آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 14:09

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی