امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398 برابر با 19 جون 2019

انقلاب باید صادر شود. ویژگی

دوشنبه, 04 آبان 1394 17:57 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)

انقلاب باید صادر شود.

{jcomments on}امام(ره) در سیاست خارجی از تنش زدایی صحبت نکرد و فرمود این انقلاب باید صادر شود و ما در انقلاب، شعار جامعه مدنی را نداشتیم این یک تعریفی بیش نیست

.

دراین چند وقت به رابطه ایران با آمریکا و غرب بعد ازبرجام به گوشمان خورده است، من قصد ندارم ازاین اتفاق که در پیش رو داریم یک کالبد شکافی بکنم، بلکه به تاریخچه ای ازاستکبار در طول تاریخ اشاره کنم.

همیشه در سرتاسر این جهان و در همه ی زمان ها استکبار و استعمار بوده و در زمان های مختلف طرق و روش آن تغییر کرده است. هنگامی به جنگ نظامی وانفلاب های رنگی علیه سایر کشورها راه انداخته و زمانی ایجاب می کرد که با محاصره ی اقتصادی و ... نظام آن کشور و حتی ذهنیت آن مردم را به سمت خود بکشانند .

همانطور میدانیم استکبار کلمه ی تازه ای نیست و ریشه ای طولانی دارد و در ادوارهای گذشته تاریخ را که بررسی میکنیم می بینیم که مستکبرین جهان به همین شیوه ها متوسل شده اند. در زمان حضرت موسی (ع) که برای انجام رسالت خود برخاسته بود سه عده مقابل حضرت موسی (ع) ایستادند: قارون وفرعون وبلعم باعورا که از علمای بنی اسرائیل بود که به دشمنی با حضرت موسی (ع) پرداخت که مردم او را به عنوان یک فرد زاهد میشناختند و او از این اعتماد مردم سوء استفاده کرد ومردم را به گمراهی کشاند. در مقابل پیامبران، ملحدین ایستادگی نکردند بلکه کسانی بودند که حرف های معنوی می زدند و با تزویر وریاکاری، مردم را فریب دادند که نمونه ی آن همین بلعم باعورا می باشد. پس در مقابل پیامبران سه جریان زر و زور و تزویر قرار داشت که زر همان قارون و زور، فرعون بود و تزویر هم بلعم باعورا. این تاریخچه ی کوتاهی از استکبارستیزی بود که بیشتر با این واژه ملموس آشنا شویم.

وقتی که انقلاب اسلام ایرانی به رهبری معمار کبیر انقلاب پیروز شد در اولین صحبت های خود به استکباری خواندن امریکا و لزوم مبارزه با آن اشاره کرد و این چیز عجیب وتازه ای نبود که برای مردم ایران ناآشنا باشد چرا که شعارهای مردم در اوج انقلاب استکبار ستیزی ورفع استعمار از کشورشان بود. چرا که از سال 1342 حضرت امام (ره) روی مسئله فلسطین اشاره کردند و فرمود امروز ایران، فردا فلسطین. این یک اصل در سیاست خارجی ما قرار گرفت. امام(ره) در سیاست خارجی از تنش زدایی صحبت نکرد و فرمود این انقلاب باید صادر شود و ما در انقلاب، شعار جامعه مدنی را نداشتیم این یک تعریفی بیش نیست .

همانطور که در انقلاب هایی که در خاورمیانه رخ داد شاهد آن بودیم که انقلاب مصر از ریل اصلی خود منحرف شد و چگونه استکبار جهانی با تغییر دادن رهبر مردم به رهبرهای لائیک و عوض کردن شعارهای مردم و یک جریان اسلامگرای وابسته و مدیریت شده را بعد از حسنی مبارک روی کار آوردند و انقلاب مردم مصر را دزدیدند و اخوان المسلمین در این بازی فریب وعده های آمریکا و آل صعود را خورد. وبیداری اسلامی که در حال شکل گیری در منطفه بود را به جنگ مذاهب و دعوای شیعه و سنی تبدیل کردند. همانطور که در عربستان یک جریان وابسته به خود را روی کار آوروند که مفتی های وهابی به تکفیر شیعه بپردازند و فتوا بدهند که شیعه از یهود بهتر است و آمریکا و استکبار جهانی به این حقیقت رسیده است که حرکت اسلامی از درون سرکوب می شود و نه از بیرون بنابراین فرقه های مختلفی را در کشورهای مسلمانان راه انداخته اند.

مردم ایران همچین واقعه ی تلخی را در خاطره ی خود درصد سال گذشته را دارند و آن این بود که مشروطه مردم را به یک مشروطه لائیک تبدیل کردند.مشروطه ای که شعار آن عدالت خانه و رفع استبداد داخلی و استکبار خارجی بود، محصولی جز یک ایران وابسته نداشت و سرانجام به دیکتاتوری رضا خان منجر شد. که با عوض شدن رهبران مردم، امثال نقی زاده ها را به جای شیخ فضل الله قرار دادند و همچنین با عوض شدن شعار و مکان مردم از حرم عبدالعظیم و قم به سفارتخانه انگلیس، سبب انحراف در نهضت را ایجاد کردند که پشت همه ی این ماجراها روباه پیر استعمار یعنی انگلیس حضور داشت که روشنفکرانه ترین شعارها را می دادند و از صلح و پیشرفت می گفتند و از آن طرف دیکتاتوری می کردند و از این طریق سرزمین های زیادی را در افریقا و خاورمیانه وهند به مالکیت خود درآورده بودند و روح استکباری خود را بر همه هویدا کردند که ملکه بریتانیا گفته بود آفتاب در سرزمین من غروب نمی کند. با این وجود، طالبوف که از رهبران ملحدین و بی دینی در دوران مشروطه درایران بود گفت که باید برای روح انگلیسی احترام قائل بشویم. وافرادی مثل تقی زاده برای پیشرفت وتوسعه ایران گفت باید از فرق سر تا نوک پا فرنگی بشویم این روشنفکران غرب زده که وارد ایران شدند مانند اسب تراوا از درون به خود حمله کردند.

بنابراین استکبار روحیه ی استکبارگونه ی خود را از دست نداده و از هر موقعیتی سعی کرده بر سایر کشورها سلطه بیفکند و منابع کشورها را به غارت ببرد.

2013 بازدید آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 14:25

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی