امروز: جمعه 01 شهریور 1398 برابر با 23 آگوست 2019

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 50

گروه دانشجو "موج چهارم" : ویژگی

چهارشنبه, 06 مرداد 1395 16:35 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

دیگر اجازه سوء استفاده از دانشجویان توسط احزاب و گروه های سیاسی را نخواهیم داد

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: ما برخواسته از خود دانشگاه و دانشجویان هستیم و هیچ گاه حامی و وابسته و مجری دستورات احزاب سیاسی نیستیم و نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشجو “موج چهارم”، علی قائد رحمت دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت انتشار نشریه ی صدای دانشجو که از سوی کمیته ی نظارت بر نشریات این دانشگاه به مدت یک سال و به دلایل واهی توقیف و مسئولین آن نیز توبیخ شده بودند، عنوان کرد: اینجا دانشگاه است، پادگان نیست و صدای دانشجو قوی تر از قبل بازگشت.

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: توقیف ماندنی نیست و روزی تمام می شود و امروز آن روز است، روز پایان توقیف، روز پایان بستن دهان انتقاد، روز پایان تحمیل سکوت به دانشجو، آن هم دانشجویان انقلابی عضو انجمن اسلامی دانشجویان.

قائد رحمت بیان کرد: دانشجو اگر حرف نزند و مقابل انتقاد نایستد و از اصول و ارزش ها حمایت نکند، چه فرقی با دانش آموز اول ابتدایی دارد که به فکر گرفتن کارت صدآفرین از آموزگار است؟

وی گفت: افراد و تشکل هایی که در دانشگاه ها بله قربان گو و بی تفاوت نسبت به مسائل سیاسی و مدیریتی و دانشگاه هستند، بدانند که ما از این فقره افراد نیستیم و اینجا هم پادگان نیست که هر چه گفتند اطاعت کنیم، بلکه دانشگاه است و ما عزتمندانه رفتار میکنیم.

این فعال دانشجو تاکید کرد: ما مهر صد آفرین مدیریت دانشگاه را نمی خواهیم، ما به دانشگاه نیامدیم که فقط درس بخوانیم و به مسائل پیرامون خود بی تفاوت و ساکت باشیم، هر چند که درس خواندن را مهم ترین کار و وظیفه دانشجو می دانیم، اما دانشجوی بی تفاوت حکایت همان عالم بی عمل و زنبور بی عسل است.

علی قائد رحمت در ادامه با بیان اینکه نشریه ی صدای دانشجو قریب به یک سال در توقیف بود و در این مدت افت شدیدی در نشریات دانشگاه به وجود آمده و بخش زیادی از مطالبات دانشجویان بر زمین مانده و مسئولین به صدای دانشجویان اهمیتی نمی دادند، اظهار کرد: ما دوباره برگشته ایم که حق و حقوق و مطالبات دانشجویان را بیان کنیم و از این حقوق دفاع کرده و آنها را طلب کنیم.

وی تاکید کرد: ما همچون گذشته، نه، بلکه قوی تر از قبل عمل خواهیم کرد و ابداً ذره ای از مواضعمان کوتاه نخواهیم آمد و مسئولینی که بخواهند خطایی مرتکب شوند یا نسبت به دانشجویان بی تفاوت باشند و به مشکلات آنها اهمیت ندهند، بدانند که ما به عنوان صدای بیدار دانشگاه از آنها نخواهیم گذشت و چون وابسته و بله قربان گوی کسی نیستیم، از نقد و انتقاد هیچ کس کوچکترین ابایی نداریم و نسبت به هیچ مسئله ای بی تفاوت و ساکت نخواهیم نشست.

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: انجمن اسلامی دانشجویان صدای قاطع دانشجویان است و ما به صورت خستگی ناپذیر در کنار دانشجویان این دانشگاه هستیم و همه ی تلاشمان را برای احقاق حق و حقوق و مطالباتی که دانشجویان دارند خواهیم کرد و عدالت را برقرار میکنیم.

قائد رحمت عنوان کرد: حرف دل دانشجویان دیگر در سینه نمی ماند و همه بدانند که ما برای خدمت به دانشگاه و دانشجویان تمام تلاشمان را می کنیم و همیشه در کنارشان می مانیم.

این فعال دانشجو دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه انجمن اسلامی دانشجویان و صدای دانشجو پیاده نظام احزاب سیاسی نیست و ما هیچ گاه رسالت دانشجویی خود را فراموش نمی کنیم، تاکید کرد: ما همچون تشکل های یکبار مصرف نیستیم که از بیرون به ما خط بدهند و ما هم اجرا کنیم و یا اینکه برای فلان کاندیدا و فلان حزب سیاسی تبلیغ کنیم، خیر ؛ ما برخواسته از خود دانشگاه و دانشجویان

هستیم و هیچ گاه حامی و وابسته و مجری دستورات احزاب سیاسی نیستیم و نخواهیم بود.

وی ادامه داد: ما در راه قلم و حقیقت بها داده ایم، از ممنوع القلم شدن بچه ها تا بستن صدای دانشجو، اما باید دانست که راه ما راه مستقیم انقلاب است و انشاءالله تا ظهور حضرت حجت با تمام توانمان خدمت خواهیم کرد و دیگر اجازه ی سوء استفاده از دانشجویان توسط احزاب و گروه های سیاسی برای رسیدن به مقاصد شخصی و حزبی را نخواهیم داد.

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در پایان با اشاره به سخنی از مولای متقیان حضرت علی (ع) که فرمودند: “که نه زندگی آنقدر با ارزش است و نه مرگ آنقدر ترسناک، که به خاطرش مجبور شوی از شرافتت بگذری” بیان کرد: ما آمده ایم که با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم، نه به هر قیمتی زندگی کنیم. حال، ما در کنار شما هستیم و تا برآورده شدن مطالباتتان، دست بر نخواهیم داشت.

457 بازدید آخرین بار تغییر یافته جمعه, 08 مرداد 1395 19:44

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی