امروز: جمعه 01 شهریور 1398 برابر با 23 آگوست 2019

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 50

•دبیر شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز: ویژگی

یکشنبه, 03 مرداد 1395 04:08 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

نشریه «صدای دانشجو» انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر می‌شود.

دبیر شوراری مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: حکم توقیف یکساله نشریه «صدای دانشجو» پایان یافته و این نشریه انقلابی به زودی با رویکردی متفاوت در دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر می‌شود

 

اخبار دانشگاهی را از «کانالاخبار دانشگاهیSNN.ir»دنبال کنید

علی قائد رحمت، دبیر کل شوراری مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در اهواز، بیان داشت:نشریه «صدای دانشجو»ارگان ارسمی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهوازاز ذهن دانشجویان پاک نخواهد شد. بسیاری از دانشجویان هم اکنون متقاضی کار در این نشریه هستند. «صدای دانشجو»جایی برای گفتن حرف دل دانشجو است. راز محبوبیت آن هم همین است.

 

وی درباره نشریه صدای دانشجو انجمن اسلامی افزود:‌در جلسه بهمن ماه۹۴شورای فرهنگی حکم رفع توقیفی این نشریه صادر شد؛ اما ظاهرا کمیته ناظر قصد برگزاری جلسه را ندارد. این کمیته به هیچ وجه به ماده 5 آئین نامه نشریات پایبند نبوده و نیست. متأسفانه جلسات ماهانه به6 ماه یک بار موکول شده است که معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز باید به این موضوع ورود پیدا کند.

 

قائد رحمت اظهار کرد: سری جدید نشریه «صدای دانشجو»انجمن اسلامی دانشجویان با سوژه های متنوع و با پرداختن به مطالبات واقعی دانشجویان در راه است و به زودی در بخش های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منتشر می شود.

این فعال دانشجویی گفت: نشریه «صدای دانشجو»به عنوان یک نشریه مستقل و دانشجویی در بین دانشجویان نفوذ کرده بود و در این یکسال که مسئولان دانشجویان را از داشتن رسانه خودی محروم کردند بسیاری از مطالبات دانشجویان بی پاسخ مانده است.

دبیر کل شوراری مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: مشی و منش و الگوی رفتاری انجمن اسلامی دانشجویان در حوزه انتقاد منصفانه از مسئولان و دفاع جانانه از آرمان ها ذره ای تغییر نکرده و به هیچ عنوان حاضر به عدول از آرمان ها و اهداف دانشگاه ایده آل نخواهیم بود.

 

وی با انتقاد شدید از بستن صدای دانشجو بیان کرد: به نظر برخی در دانشگاه از صدای دانشجو وحشت دارند که هنوز با وجود اتمام حکم توقیف نشریه صدای دانشجو، این نشریه را توقیف کردند و اجازه فعالیت به آن نمیدهید!

 

قائدرحمت گفت: نشریه صدای دانشجو فریاد 17 هزار نفر دانشجوی چمرانی است و کسی نمیتواند صدای دانشجو را خفه کند و امیدواریم هر چه سریعتر و طبق روال قانونی صدای دانشجو آزاد نشود و گرنه ما به عنوان نماینده 17 هزار دانشجو در شورای فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز فریاد دانشجویان را طور دیگری به گوش مسئولان خواهیم رساند.

556 بازدید آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 05 مرداد 1395 19:27

مجموعه های بیشتر: بعد از ۱۱ ماه تعلیق »

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی